[:pl]

Historia Firmy

Dawno, dawno temu…
Wszystko zaczęło się w 1977 r. Nasz tata jak większość chłopaków w jego wieku nie wyobrażał sobie życia bez samochodów… A że w rękach miał niebywały talent  i żadnej pracy się nie bał, rozpoczął swoją przygodę z blacharstwem samochodowym. Praktykę odbywał w Wojewódzkiej Usługowej Spółdzielni Pracy -Oddziale Specjalistycznym BIELMOT Bielsko-Biała, w której to  zaraz po ukończeniu szkoły rozpoczął pracę jako blacharz samochodowy . Okazało się, że jest w tym tak dobry, że już w wieku 17 lat miał pod swoimi skrzydłami pierwszych uczniów, którym starał się przybliżyć tajniki tego fachu.

Po kilku latach tata postanowił zrealizować swoje marzenie i  zacząć pracować na własne konto. Tym sposobem w czerwcu 1991 r. postawił warsztat i założył własną działalność gospodarczą. W swojej pracy kierował się zawsze twardymi zasadami dotyczącymi solidności i rzetelności wykonania powierzonej mu naprawy. Był i jest dla nas- jego 3 synów- wzorem. Nietrudno więc domyślić się, że i nas wszystkich zaraził swoją pasją. Pasją-gdyż dla naszego taty praca jest pasją. Wkłada w nią całe swoje serce. Tata zawsze uważał, że możliwość robienia w życiu tego co jest naszą pasją, co daje nam radość  i sprawia, że każdego dnia mamy ochotę do pracy jest wielkim przywilejem. 
Tata w warsztacie uczył nas przekazując całą swoją zdobytą wiedze i dzieląc się swoim doświadczeniem.  Nasza ekipa przez lata naprawiała samochody powypadkowe i skorodowane. Zgodnie z mottem naszego taty zawsze dążyliśmy do tego, by dokonywane przez nas naprawy były wykonane bardzo solidnie i z niezwykła starannością. Tak, aby klienci odbierając samochód z naszego warsztatu byli usatysfakcjonowani i mieli pewność, że dokonana naprawa wytrzyma długie lata. 
Tata prowadził swój warsztat przez kilkanaście lat. W tym czasie my również podnosiliśmy swoje kompetencje- ukończyliśmy szkoły, odbywaliśmy dziesiątki szkoleń tematycznych, zgłębialiśmy wiedzę w teorii i praktyce i przejęliśmy ojcowski warsztat. Nasza firma działa nieprzerwanie od prawie 30 lat.
Niejednokrotnie w naszej pracy przychodziło nam się „zmierzyć” z bardzo ciekawymi, unikatowymi projektami. Tylko część z nich uwieczniona jest na zdjęciach. Jak widać uwielbiamy oryginalne, nietuzinkowe wyzwania. Wtedy funkcjonujemy najlepiej, a zapał do pracy jest ogromny.
 
 
Obecnie…
 Od kilku lat  do naszego warsztatu coraz częściej trafiały samochody zabytkowe. Dlatego w 2018 r. postanowiliśmy podjąć nowe wyzwanie i przekształcić firmę  w Kastelik Classic Car- specjalizującą się w kompleksowej renowacji samochodów zabytkowych. Początkiem roku kupiliśmy Mercedesa W120 180 D rocznik 1957, odrestaurowaliśmy jego karoserie i w maju udaliśmy się na targi motoryzacyjne Oldtimer Warsaw Show 2018. Tam nasz samochód został uznany za jeden z najlepiej odrestaurowanych projektów w całej ekspozycji.  Żądni porównania jakości naszej pracy do innych restauratorów udaliśmy się nawet do Niemiec do słynnej Classic Remise Berlin. Z ręką na sercu możemy stwierdzić, że wykonane przez nas renowacje są na najwyższym poziomie. Potwierdzają to coraz częściej wyróżnienia otrzymywane przez nasze projekty na zlotach i konkursach (przykład: nagroda  „Best paint”- I miejsce na prestiżowym zlocie samochodów w Anglii).  Takie informacje działają na nas bardzo motywująco, popychając nas do działania i dawania z siebie  coraz więcej i więcej. 
W naszej pracy dążymy do tego, aby jakość wykonania każdej naprawy była na najwyższym poziomie, a firma Kastelik Classic Car stała się synonimem perfekcyjnej roboty i gwarancją zadowolenia naszych klientów.
Zapraszamy do współpracy osoby, które chcą mieć w swoich kolekcjach unikatowe, odrestaurowane z najwyższą starannością egzemplarze. Samochody, które staną się prawdziwymi perłami kolekcji, a elegancja ich wykonania pozwoli zdobyć prestiż i uznanie.
Rozpoczynamy nowy rozdział w historii naszej firmy.
 
Członkowie ekipy:
Andrzej Kastelik – założyciel firmy, blacharz samochodowy, cynowanie, pasowanie elementów
Tomasz Kastelik -technik, lakiernik, specjalista od rekonstrukcji elementów drewnianych
Adam Kastelik –  blacharz samochodowy, cynowanie, pasowanie elementów
Piotr Kastelik – wyprowadzanie elementów, przygotowanie samochodu do etapu lakierowania, kontrola jakości,, elektryka, elektronika

[:]